خیمه انداده
عاشقان ثارالله روستای انداده
دو شنبه 27 مهر 1394برچسب:, :: 16:58 ::  نويسنده : مریم

روز نهم ماه محرّم الحرام (تاسوعا):

1.محاصره خیمه ها در کربلا

امام صادق علیه السلام فرمودند: تاسوعا روزی بود که حسین علیه السلام و اصحابش را در کربلا محاصره کردند و سپاه شام بر قتل آن حضرت اجتماع نمودند،و پسر مرجانه و عمر سعد به خاطر  کثرت سپاه ولشکری که برای آنها جمع شده بود خوشحال شدند،وآن حضرت و اصحابش را ضعیف شمردند ویقین کردند که یاوری از برای او نخواهد آمد واهل عراق حضرتش را مدد نخواهند نمود.

2. آمدن امان نامه برای فرزندان ام البنین علیها السلام

در این روز شمر ملعون برای حضرت عباس علیه السلام و برادرانش امان نامه آورد . آن لعین خود را نزدیک خیام با جلالت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام رسانید وبانگ برآورد:"أین بنو اختنا": "پسران خواهر ما کجایند"؟ولی آن بزرگواران جواب ندادند.امام حسین علیه السلام فرمودند:جواب او را بدهید اگر چه فاسق است.

حضرت عباس علیه السلام در جواب فرمودند:چه می گویی؟شمر گفت:من از جانب امیر برای شما امان نامه آورده ام. شما خود را به خاطر حسین علیه السلام به کشتن ندهید.

حضرت عباس علیه السلام با صدای بلند فرمود:"لعنت خدا بر تو وامیر تو (و برامان تو ) باد . ما را امان میدهید در حالیکه پسر رسول خدا را امان نباشد"؟

 

3.در خواست تأخیر جنگ از سوی امام حسین علیه السلام

در عصر تاسوعا امام علیه السلام برای به تعویق انداختن جنگ یک شب دیگر مهلت گرفتتند.چون عمر سعد لشکر را آمادۀ جنگ با امام علیه السلام نمود ومعلوم شد که قصد جنگ دارد،حضرت به برادرش عباس علیه السلام فرمود تا یک شب دیگر مهلت بگیرد.آنها ابتدا قبول نکردند،ولی بعد قبول نمودند که شبی را صبر کنند.

4.آمدن لشکر تازه نفس به کربلا

در این روز لشکر مجهزی به دستور ابن زیاد از کوفه وارد کربلا شد،وشمر نامه ابن زیاد را آورد.

5.خطابه امام حسین علیه السلام برای اصحابش

در عصر این روز امام حسین علیه السلام در جمع یاران خطبه ای قرائت فرمودند، و اصحاب اعلام وفاداری نمودند.

شب دهم (عاشورای) ماه محرّم الحرام:

1.سخنان امام علیه السلام با اهل بیت و اصحابش

در این شب امام حسین علیه السلام اصحاب و اهل بیت خود را جمع نمودند و کلماتی را به آنان فرمودند.خلاصه کلمات حضرت این بود که من بیعت خود را از شما بر داشتم و شما را به اختیار خود گذاشتم تا به هر جا که می خواهید کوچ کنید. پس از فرمایشات حضرت، اهل بیت علیهم السلام و اصحاب کلماتی در وفاداری و جان نثاری خود نسبت به آن حضرت ابراز داشتند.

2. سخنان زینب کبری سلام الله علیها با امام حسین علیه السلام

در این شب بود که زینب کبری سلام الله علیها اشعار "یا دهر اف لک من خلیل .."را از زبان برادرش شنید، و هنگامی که متوجه شد فردا روز شهادت حضرت است فرمود:"ای کاش مرگ مرا نابود ساخته بود واین روز را ندیده بودم". سپس سیلی به صورت زد وبیهوش شد. امام علیه السلام خواهر عزیز ومکرمه خود را به هوش آوردند و مطالبی فرمودند.

روز دهم ماه محرّم الحرام ، روز عاشورا:

1.شهادت امام حسین علیه السلام

در این روز در سال 61ه که روز شنبه یا دوشنبه بوده،آقا ومولایمان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در سن 58 سالگی (ویا 56ویا 57 سالگی)بعد از نماز ظهر،مظلومانه وبا حالت تشنگی وگرسنگی در زمین کربلا به شهادت رسیدند.این روز،روز باریدن خون از آسمان است، و روزی که شهادت اهل بیت واصحاب امام حسین علیه السلام در آن به وقوع پیوسته است.

چهار هزار ملک در این روز به زمین کربلا برای نصرت آن حضرت آمدند، وچون اجازه نیافتند تا ظهور حضرت مهدی علیه السلام گریه کنان نزد قبر آن حضرت ماندگارند.در این روز ترک خوردن وآشامیدن به خصوص از غذاهای لذیذ مناسب است.

2.شهادت حبیب بن مظاهر اسدی کوفی .

3.شهادت مسلم بن عوسجه.

4.شهادت حربن یزید ریاحی.

5.شهادت جون مولی ابی ذرالغفاری.

6.شهادت همسر وهب،به دست رستم غلام شمر 

7.شهادت شبیه ترین مردم به رسول خداصلی الله علیه وآله و سلم، علی اکبر علیه السلام فرزند بزرگ سیدالشهداءعلیه السلام عموی والا مقام حضرت صاحب الامر علیه السلام .

8.شهادت قاسم بن الحسن علیه السلام.

9.شهادت عبدالله بن الحسن علیه السلام.

10.شهادت قمر منیر بنی هاشم حضرت عباس بن علی بن ابی طالب علیه السلام .

11.شهادت مولانا الرضیع باب الحوائج علی اصغر علیه السلام .

12. آمدن ذوالجناح با یال و کاکل خونین به سوی خیمه فاطمیات برای آوردن خبر شهادت آن حضرت.

13ماتم وناله پردگیان حرم برسید الشهداء علیه السلام و اولاد و وابستگان آن حضرت .

14.غارت اموال از خیام امام حسین علیه السلام.

15.فرار فاطمیات وعلویات در بیابان ها بعد از شهادت آقا و سرورشان اباعبدالله علیه السلام .

16.غارت کردن لباس وزره و ..از بدن مطهر شهدای کربلا.

17. جدا شدن سر های مطهر امام حسین علیه السلام واهل بیت واصحاب آن حضرت.

18.به آتش کشیدن خیمه های آل الله،فرزندان رسول خدا و علی مرتضی و فاطمه زهرا علیهم السلام .

19.شهادت دختران کوچک در کنار خیمه ها .

20.گریه وماتم بر سید الشهداء علیه السلام و عزای زمین و عرش و آسمان جن و انس و ملک و وحوش بر آن حضرت.

در این روز ملکی ندا کرد:ای امت ظالمی که عترت پیامبر خود را کشتید، خداوند شما را موفق به درک عید فطر وقربان نفرماید.

21.رأس مطهر امام حسین علیه السلام در کوفه

عصر عاشورا رأس مطهر ونورانی امام حسین علیه السلام را توسط خولی بن یزید اصبحی ملعون وحمید بن مسلم ازدی به کوفه فرستادند.

22.خونین شدن ریشه هر گیاهی که از زمین می کشیدند،از مصیبت عظمای آن روز.

23.قتل ابن زیاد

ابن زیاد در روز عاشورای سال 67ه به فرمان مختار به جزای ظاهری اعمالش رسید و کشته شد .حصیر بن نمیر وجمعی از قتله امام حسین علیه السلام نیز همراه ابن زیاد به قتل رسیدند.

ابن زیاد ملعون به دست ابراهیم پسر مالک اشتر نخعی کشته شد، و سر نحسش را برای مختار فرستادند.مختار هم سر او را برای امام زین العابدین علیه السلام فرستاد. هنگام وارد کردن سر ابن زیاد حضرت مشغول غذا خوردن بودند.لذا سجده شکر به جا آورده فرمودند:"روزی که ما را بر ابن زیاد وارد کردند غذا می خورد. من از خدا خواستم که از دنیا نروم تا سر او را در مجلس غذای خود مشاهده کنم ،همچنان که سر پدر بزرگوارم مقابل او بود و غذا می خورد. خداوند به مختار جزای خیر دهد که خونخواهی مارا نمود".سپس حضرت به اصحاب خود فرمودند:همه شکر کنید.

 

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


دو شنبه 27 مهر 1394برچسب:, :: 8:45 ::  نويسنده : مریم

 

روز چهارم ماه محرّم الحرام:

1.فتوای شریح قاضی به قتل امام حسین علیه السلام

در این روز از سال 61 ه ابن زیاد با استناد به فتوایی که از شریح قاضی گرفته بود، در مسجد کوفه خطبه خواند و مردم را به کشتن امام حسین علیه السلام تحریص کرد.

ششم ماه محرّم الحرام:

1.یاری طلبیدن حبیب بن مظاهر از بنی سعد

در شب ششم جناب حبیب بن مظاهر اسدی با اذن امام حسین علیه السلام برای آوردن یاور وکمک ، به قبیله بنی اسد رفت. اسدیان پذیرفتند وحرکت کردند، ولی جاسوسان به عمر سعد خبر دادند و او عده ای را فرستاد تا مانع آنها شوند.لذا درگیری رخ داد که در این میان جمعی از بنی اسد شهید و زخمی وبقیه ناگزیر به فرار شدند و حبیب به خدمت حضرت آمد و جریان را عرض کرد.

2.اولین محاصره فرات در کربلا

به نقلی عمر سعد ،شبث بن ربعی خبیث را همراه سه هزار مرد سفاک با کوبیدن طبل و دهل کنار فرات فرستاد که اطراف آن را به محاصره در آوردند.

3.تراکم لشکر یزید در کربلا

در این روز لشکرزیادی برای جنگ با حضرت اباعبدالله علیه السلام جمع شدند.

روز هفتم ماه محرّم الحرام:

1.ملاقات امام حسین علیه السلام با ابن سعد

در شب هفتم  امام حسین علیه السلام ملاقات وگفتگو کردند. خولی بن یزید اصبحی چون عداوت شدیدی با امام حسین علیه السلام داشت ماجرا را به عمر سعد گزارش داد و آن ملعون نامه ای برای عمر سعد نوشت و او را از این ملاقات ها بر حذر داشت و دستور منع آب را صادر کرد.

2 . منع آب از امام حسین علیه السلام

در این روز آب را بر اهل بیت سید الشهداء علیه السلام بستند، چه اینکه نامه ابن زیاد بدین مضمون رسید که نگذارید حتی یک قطره آب هم به آنها برسد. عمرو بن حجاج زبیدی با جهار هزار تیرانداز مآمور منع آب فرات شدند،که به هیچ وجه آبی به خیمه گاه پسر پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم برده نشود.

روز هشتم ماه محرّم الحرام:

1.قحط آب در خیمه های حسینی

در این روز آب در خیمه های سید الشهداء علیه السلام نایاب شد.

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


شنبه 25 مهر 1394برچسب:, :: 20:55 ::  نويسنده : مریم

 

ارسال شده از خانمی 66 ساله به نام کلثوم انداده تقاضای ایفای نقش حضرت عباس(ع) در روز عاشورا رااز شما دارند

با سلام خدمت مدیر وب خواستم خواهشی کنم از جناب الهامی که تقاضای من را هم اجرا کند 66 سال سن دارم دلم میخواهدجناب الهامی در روز عاشورا نقش حضرت عباس را بازی کند ولی متاشفانه باب دلم نمیشود خواستم اگر امکانش هست امسال نقش حضرت عباس را بازی کند بخدا خیلی دلم پر میزندبرای حرم حضرت عباس روز عاشورا وقتی جناب الهامی نقش حضرت عباس را ایفا میکند به یاد جوانمردی عباس اشک میریزم خواهشا جناب الهامی به نظر من هم اهمیت بدهد متشکرم

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


شنبه 25 مهر 1394برچسب:, :: 8:24 ::  نويسنده : مریم

 

روز دوّم ماه محرّم الحرام:

1.ورود امام حسین علیه السلام به کربلا

بنابر مشهور در این روز در سال 61 آقا ومولایمان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با اهل بیت و اصحابشان وارد کربلای معلی شدند.

در آنجا اسب حضرت حرکت نکرد.امام پرسیدند:نام این زمین چیست؟گفتند:"غاضریه"نام دیگرش را پرسیدند گفتند:"شاطئ الفرات"اسم دیگری هم دارد؟گفتند:"کربلا"هم می گویند.در این هنگام حضرت آهی کشیدند و گریه شدیدی نمودند و فرمودند:"اللهم انی أعوذ بک من الکرب و البلاء."به خدا قسم زمین کربلا همین است.به خدا قسم اینجا مردان ما را می کشند! بخدا قسم اینجا زنان و کودکان مارا به اسیری می برند! بخدا قسم اینجا پرده حرمت ما دریده می شود.ای جوان مردان ، فرود آیید که محل قبرهای ما اینجاست...."

روز سوّم ماه محرّم الحرام:

1.نامه امام حسین علیه السلام برای اهل کوفه

در این روز امام حسین علیه السلام برای بزرگان کوفه نامه ای نوشتند و آن را به قیس بن مسهّر صیداوی دادند که به کوفه برساند.مأمورین بین راه قیس را گرفتند،و پس از آنکه او بر ضد یزید وابن زیاد سخن گفت، او را به شهادت رساندند.

2.ورود عمر بن سعد به کربلا

در این روز عمر بن سعد با شش یا نه هزار سوار برای قتل پسر پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم وارد کربلا شد و در مقابل آن حضرت لشکر گاه ساخت و خیمه برافروخت.ورود ابن سعد به کربلا در روز چهارم هم نقل شده است.

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


پنج شنبه 23 مهر 1394برچسب:, :: 8:18 ::  نويسنده : مریم

رویدادهای روز اول محرم

1.آغاز ایام حسینی2. ماجرای شعب ابیطالب علیه السلام 3.جنگ ذات الرقاع 4. اولین جمع آوری زکات 5. امام حسین علیه السلام در راه کربلا 6. قیام مردم مدینه بر علیه یزید 7. کلام عاشورایی امام رضا علیه السلام

روز اول محرم،امام حسین علیه السلام در قصر بنی مقاتل نزول اجلال فرمودند، و از عبیدالله بن حر جعفی دعوت به یاری نمودند، ولی او اجابت نکرد و بعداً پشیمان شد.

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


پنج شنبه 23 مهر 1394برچسب:, :: 8:3 ::  نويسنده : مریم

 

امروز کمی هوایی اربابم

از صبح دلم گرفته وبی تابم

تقویم بیاورید ای وای حسین

شب اول است ومن در خوابم؟؟؟؟؟؟

فرا رسیدن ماه محرم ماه عزاداری امام حسین علیه السلام را خدمت همه ی عزاداران تسلیت عرض می نمایم

همان طور که در مطالب قبلی بیان شد از امروز تا روز عاشورا مراسم تعزیه خوانی در حسینیه شهید غلامعلی انداده برگزار میشود

التماس دعا دارم از همه ی عزاداران حسینی

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


سه شنبه 21 مهر 1394برچسب:, :: 8:27 ::  نويسنده : مریم

قابل توجه جناب آقای الهامی تبار

سلام اجازه بدهید منم یه نظر بذارم برای بهتر شدن وب و تعزیه انداده به نظر من اگر تعداد مخالف خوانان بیشتر باشد صحنه ای خوبی میشود در موقعه جنگ مدیر وب لطف کنه به جناب الهامی نظر من رو برسونه متشکرم امیدوارم تعزیه امسال از همه ی سالها بهتر باشد 

ارسال شده از هم ولایتی به نام جواد انداده در مورخه 20 مهر ساعت 18:27بعد ازظهر

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


دو شنبه 20 مهر 1394برچسب:, :: 8:22 ::  نويسنده : مریم

 

مراسم استقبال از محرم دیروز بعد از ظهر مورخه 19/7  در حسینییه شهید غلامعلی انداده برگزار شد در این مراسم که مدیر هئیت ابوالفضلی روستای انداده جناب آقای محمد افروزیان حضور داشت مراسم بر پایی علم عزاداری و نصب پرچم های یا حسین انجام گرفت این مراسم از ساعت 14 الی اذان مغرب به طول انجامید

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


پنج شنبه 16 مهر 1394برچسب:, :: 8:49 ::  نويسنده : مریم

 

با سلام خدمت کلیه ی بازدید کنندگان محترم در صورت امکان این وبلاگ به کلیه دوستان وآشنایان و علی الخصوص هم ولایتی های عزیز انداده اطلاع رسانی شود تا در نظر سنجی این وب شرکت کرده  تا انشاءالله مراسم تاسوعا و عاشورای امسال هر چه با شکوه تر انجام پذیرد

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


دو شنبه 13 مهر 1394برچسب:, :: 16:36 ::  نويسنده : مریم

قابل توجه کلیه ی جوانان روستای انداده

ارسال شده از جناب آقای اسماعیل الهامی تبار در تاریخ 13 مهر 94 ساعت 14:44 روز دوشنبه

باسلام وسپاس اززحمات مديريت گرامي وبلاگ لطف بفرماييد به اطلاع كليه جوانان روستا كه علاقه مند به ايفاي نقش درتعزيه هستند برسانيد آمادگي خودشان رااعلام بفرمايند تا درمراسمات امسال ازوجودشان استفاده شود باتشكر

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


شنبه 11 مهر 1394برچسب:, :: 16:39 ::  نويسنده : مریم

 

صدای قدم های کاروان حسین بن علی (ع) می آید 

یازده روز دیگر تا محرم فرصت باقیست 

بیایید در این فرصت باقی مانده دلها را آماده کنیم

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


پنج شنبه 9 مهر 1394برچسب:, :: 19:51 ::  نويسنده : مریم

*

قرآن به جز از وصف علي آيه ندارد،

ايمان به جز از حب علي پايه ندارد 
گفتم بروم سايه لطفش بنشينم،

گفتا که علي نور بود سايه ندارد

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


چهار شنبه 8 مهر 1394برچسب:, :: 9:1 ::  نويسنده : مریم

دوست داری کدامیک از شخصیت های زیر در روز عاشورا زبانحال حضرت علی اکبر(ع) ایفای نقش نماید ؟؟؟؟؟؟

1-جناب آقای علی اصغر انداده

 

2- جناب آقای علی امیری فر

 

3- جناب آقای علی کاظمی نژاد

 

با نظرات خود ما را در بهتر شدن وب یاری رسانید

 

 

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


سه شنبه 7 مهر 1394برچسب:, :: 8:3 ::  نويسنده : مریم

دوست داری کدامیک از افراد زیر در روز تاسوعا و عاشورای امسال در نقش حضرت عباس(ع) ایفای نقش نماید

1- جناب آقای اسماعیل الهامی تبار

 

2- جناب آقای علی اصغر انداده

 

3- جناب آقای علی اکبرانداده خالق

 

لطفا در این نظر سنجی شرکت نمایید 

 

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


دو شنبه 6 مهر 1394برچسب:, :: 20:52 ::  نويسنده : مریم

 

ارسال شده از خانمی به نام فاطمه انداده

با سلام خدمت مدیر محترم وب لطفا به جناب الهامی بگوید در صورت امکان تعداد مخالفان را زیاد کنند که وقتی تعداد مخالف زیاد باشد در جنگ هیجان بیشتری دارد و صحنه واقعی کربلا به وجود می اید مرسی از شما والتماس دعا دارم از کلیه ی تعزیه خوانان روستای انداده

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


دو شنبه 6 مهر 1394برچسب:, :: 8:41 ::  نويسنده : مریم


او مى دانست كشته مى شود و جامه هاى او را درمى ربايند. از همين روى جامه اى كهنه خواست تا كسى را به آن رغبتى نباشد و او را برهنه نكنند. جامه اى كهنه برايش آوردند. آن را پاره كرد و سپس بر تن پوشيد. ديگر كسى را به اين جامه رغبت نخواهد بود و پيكر مطهّر حسين عليه السلام برهنه نخواهد ماند

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


یک شنبه 5 مهر 1394برچسب:, :: 8:12 ::  نويسنده : مریم

 

 

عکسهای خیمه انداده است که شما مشاهده می نماید این مکان در وسط روستای انداده قرار دارد که هر ساله با فرا رسیدن ایام محرم الحرام تعزیه ها در این مکان برگزار می شود

تشکر قلبی دارم از جناب آقای علی امیری فر بابت فرستادن این عکس ها برای من که همکاری لازم را در وب با من دارد 

 

 

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


چهار شنبه 1 مهر 1394برچسب:, :: 10:53 ::  نويسنده : مریم

 

عید قربان عیدی که یاد بود خاطره است

خاطره یک پدر و قصه یک پسر

عیدی که یادبود ابراهیم خلیل است

عیدی که قصه ایثار اسماعیل

بیائید به یاد بود بابای ابراهیم به قربان گاه برویم

و الله اکبر را زمزمه کنیم

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


چهار شنبه 1 مهر 1394برچسب:, :: 8:20 ::  نويسنده : مریم

 

عرفات نام جایگاهی است كه حاجیان در روز عرفه (نهم ذی الحجه) در آنجا توقف می كنند و به دعا و نیایش میپردازند و پس از برگزاری نماز ظهر و عصر به مكه مكرمه باز میگردند و وجه تسمیه آنرا چنین گفته اند كه جبرائیل علیه السلام هنگامی كه مناسك را به ابراهیم می آموخت، چون به عرفه رسید به او گفت «عرفت» و او پاسخ داد آری، لذا به این نام خوانده شد.

جهت شادی روح اباعبدالله الحسین(ع) و72تن یار باوفایش صلوات


درباره وبلاگ

به وبلاگ خیمه انداده خوش آمدید من اسمم مریم است از بچه های خوب و با صفای انداده من عاشق امام حسینم این وب رو هم درست کرد ه ام تا از نوکرهای امام حسین و تعزیه خوانان روستای انداده براتون بنویسم نظر یادتون نره ممنون.
آخرین مطالب
پيوندها

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان خیمه انداده و آدرس sphsalar.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:


Alternative content